Haberler, İncelemeler

Siemens Ankastre Fırın Modları ve İşaretleri Kılavuzu

Ankastre fırın alırken mutlaka programları merak edilir, detayları sorulur ancak elbette bir defada detayların öğrenilmesi mümkün olmadığı gibi akılda kalıcı olması da beklenemez. Mutlaka tecrübe etmek gerekir. Bu yazıda Siemens ankastre fırındaki işaretler ne anlama geliyor, fırın modları nelerdir, Siemens fırın pişirme ayarları nasıldır gibi konulara değinip fırın fonksiyonlarına değineceğiz.

Yemeğiniz için her zaman doğru ısıtma türünü bulabilmeniz mutfaktaki işlerinizi de oldukça kolaylaştıracak, fırına attığınız yemeklerde istediğiniz sonuçları almanızı sağlayacaktır.

Hangi fırınların üzerindeki işaretler için geçerlidir?

HR538ABS1HI133FES0T
HB557JYH0THB134FES1T
HB557JYS0THI133FEW0T
HB557JYW0THB234FEW0T
HB237FEG0THB234FEH0T
HB237JES0THB534FER0T
HB013FBS1THB214FBW0T
HB013FBW1THB514FBR0T
HB010FBR1THB214FBS0T
HB514FBH0T

Isıtma türleri ve Fonksiyonlar

3D Sıcak Hava Modu3D Sıcak Hava Modu (30 – 275 °C) : Bir veya birden fazla kademede yemek pişirmeniz ve kızartmanız içindir. Fan, arka panelde bulunan yuvarlak ısıtıcının ısısını eşit biçimde pişirme bölümünde dağıtmaktadır.

Sıcak Hava Hassas Modu Sıcak hava hassas Modu (125 – 275 °C) : Seçilen yemeklerin tek kademede ön ısıtma olmadan hassas biçimde pişirilmesi için. Fan, arka panelde bulunan yuvarlak ısıtıcının ısısını pişirme bölümünde dağıtmaktadır. Pişirilecek yiyecek fazlar halinde ve kalan ısı ile pişirilir. Bu ısıtma türü enerji verimlilik sınıfını ve havalandırma modunda enerji tüketimini belirlemek için kullanılır.

Pizza Fonksiyonu Modu

Pizza fonksiyonu (30 – 275 °C) : Alttan çok fazla ısıya ihtiyaç duyan yemeklerin ve pizzaların hazırlanması için. Alt ısıtıcı parça ve arka paneldeki yuvarlak ısıtıcı parçalar ısınır.

Alttan Isıtma Modu

Alttan ısıtma Modu (30 – 275 °C) : Su içinde pişirmek ve sonradan pişirmek için. Isı alttan gelir

Kayın Ev Aletleri - Siemens Ankastre Fırın Modları ve İşaretleri Kılavuzu Izgara, geniş yüzey, Modu (30 – 275 °C) : Biftek, sosis ve tost gibi ızgarada pişecek yassı yiyeceklerin kızartılması ve graten pişirme için. Tüm yüzeyi ızgara ısıtıcısının altından ısıtır.

Hava Dolaşım Modu Sıcak hava dolaşımlı ızgara modu (30 – 275 °C) : Büyük et parçaları, kümes hayvanları ve bütün balığın kızartılması içindir. Izgara ısıtıcısı ve fan dönüşümlü olarak açılıp kapanır. Fan sıcak havayı yemeğin etrafında döndürür.

Üstten ve Alttan Isıtma Modu Üstten Alttan Isıtma modu (30 – 275 °C) : Tek seviyede geleneksel biçimde pişirme veya kızartma. Bu pişirme türü sulu katmanlara sahip pastalar için özellikle uygundur. Isı üstten ve alttan eşit olarak gelir. Bu ısıtma türü geleneksel modda enerji tüketimini belirlemek için kullanılır

Buz Çözme Modu Buz çözme : Donmuş yiyeceklerin buzunun hassas biçimde çözülmesi içindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir