Ankastre ve solo buzdolapları ve derin dondurucularını keşfedin. Siemens’in akıllı teknolojileri ve öncü tasarımlarımızla tanışın.

Görüntüle 9 12 18 24

Siemens buzdolabı

Siemens buzdolabı yenilikçi teknoloji öncü tasarımla buluştuğunda, sıradan olanı –yukarı taşır ve dünyayı biraz daha farklı görmenize ilham olur. Siemens'in üstün kaliteli buzdolapları, sade bir görsel estetiği ve etkileyici kullanıcı deneyimlerini bir araya getirdiği bu birleşim, günlük yaşamınızda anlamlı bir fark yaratan ürün tasarımını ortaya çıkarır.

Siemens buzdolabı modelleri

Siemens buzdolabı modelleri 'Gelecek Evinizde' sloganı ile özdeşleşen yeni nesil, gelişmiş ve tasarruflu buzdolabı yelpazesi ile tüketicilerle buluşuyor. Alttan donduruculu, üstten donduruculu, gardırop tipi, inox, beyaz renklerde veya cam ya da mermer tasarım opsiyonları olduğu gibi Siemens Home Connect buzdolabı modelleri de mevcuttur. 

Siemens buzdolabı ölçüleri

Siemens buzdolabı ölçüleri üründen ürüne değişiklik göstermekle, standart sayılabilecek ölçüler 186cm boy, 70cm genişlik ve 80cm derinliktir. Boy konusunda 178cm, 183cm, 186cm ve 193cm opsiyonları bulunmakla beraber genişlik yönünden 70cm, 75cm, 86cm varyasyonlar bulunmaktadır. Sizin ölçülerinize uygun Siemens buzdolabı modelleri için ürün listesinin solunda yer alan akıllı filtreleri kullanabilirsiniz. 

Siemens buzdolabı hacimleri

Siemens buzdolabı hacimleri ürün tipi ve aksesuara bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte 450 litre, 480 litre, 508 litre, 525 litre, 540 litre, 631 litre, 641 litre net hacimli Siemens buzdolabı modelleri mevcuttur. Ortalama 3 kişilik bir aile için 480 litre hacimli buzdolabı ideal olmakla birlikte, daha geniş aileler için XL ve XXL hacimli buzdolabı modelleri tavsiye edilmektedir.

Siemens xL buzdolabı

Siemens XL buzdolabı 75cm genişliğindeki 525litre ile 541litre net hacimli buzdolabı grubuna verilen isimdir. Siemens XL buzdolabı ölçüleri 186cmx75cmx84cm olup kapı kulbu olmayan modellerde derinlik 80cm'e düşmektedir. 

Siemens xXL Buzdolabı

Siemens xXL buzdolabı 86cm genişliğindeki 631litre ile 641litre net hacimli buzdolabı grubuna verilen isimdir. Aynı zamanda xXL buzdolabı Siemens tarafından üretilen en geniş net hacimli buzdolabıdır. Siemens xXL buzdolabı ölçüleri 186cmx86xm84cm olup kapı kulbu olmayan modellerde derinlik 80cm'e düşmektedir. 

Siemens Buzdolabı Enerji Sınıfı

Siemens buzdolabı enerji sınıfları yeni AB mevzuatlarına uygun enerji sınıflandırma gruplarına göre D (246kwh) ve F(336kwh) sınıfları arasında değişkenlik göstermektedir. Yıllık tüketim gözetilen yeni sarfiyat baremine göre D sınıfı F sınıfı buzdolaplarına göre %36 daha tasarrufludur. 

Siemens buzdolabı özellikleri

Siemens buzdolabı özellikleri yenilikçi teknolojisi, öncü tasarımı, çevre dostu yüksek tasarruf ve sensör kontrollü ürünler olarak özetlenebilir. Home Connect özellikli akıllı buzdolapları, 4 kata kadar daha uzun süre tazelik sağlayan hyperFresh çekmeceleri ile gelecek mutfağınızda. 

Siemens buzdolabı seçerken nelere dikkat etmeli?

Siemens buzdolabı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu ölçülerdir. Yaşadığınız yerin giriş kapısı, mutfak kapısı, dolabın gireceği alanın ölçüleri önem arz etmektedir. Zira mutfağınızdaki alan ne kadar geniş olursa olsun bina kapısı, daire kapısı ya da mutfağınızın kapısı 73 cm'den darsa xL ya da XXL bir buzdolabının mutfağa girmesi mümkün olmayacaktır. 

Siemens buzdolabı alırken dikkat edeceğiniz bir diğer konu buzdolabının hacmidir. Ortalama 3 nüfuslu bir ev için 480litre, 4 kişi için asgari 520litre tavsiye edilmektedir. Ancak buzdolabının diğer beyaz eşya ürünleri gibi uzun ömürlü cihazlardan olduğu unutulmamalı, bu nedenle yeriniz müsait ise her zaman ihtiyacınızdan biraz daha fazla hacme sahip  buzdolapları tavsiye edilmektedir. 

Siemens buzdolabı alırken ürün ölçüleri ve hacim olduğu kadar ürün tasarım ve teknolojisi de önem arz etmektedir. Cep telefonu elinizden düşmüyor mu? Kameralı veya Home Connect özellikli akıllı buzdolabı modellerimize göz gezdirebilirsiniz. Açık bir mutfağınız mı var? Tasarım ödüllü mermer ya da cam kapılı buzdolabı modellerimiz mutfağınızın şıklığına şıklık katacaktır. Meyve ve sebzeyi çok sık mı tüketiyorsunuz? Alttan donduruculu buzdolabı tercih ederseniz sebze çekmecesine erişmek için devamlı zemin seviyesine eğilmek zorunda kalmazsınız.