Haberler, İncelemeler

Siemens XL Buzdolabı Modelleri Değerlendirme

Siemens XL Buzdolabı olarak isimlendirilen 75cm genişliğindeki buzdolabı modelleri, XL buzdolabı çeşitleri hakkında bilgiler, XL buzdolabı ölçüleri ve genel bir fikir vermesi bakımından ana hatlarıyla çeşitlere ilişkin farklılıklara değineceğiz.

Öncelikle, neden XL buzdolabı?

Halihazırda model yelpazesi dokuza çıkan XL buzdolapları, 525-542litre net hacim aralığı ile yeni evlenecek çiftlere de iki çocuklu ailelere de hitap ediyor. 70cm standart genişlikteki buzdolaplarını yeterli bulmayan veya göze hoş gelmediğini düşünen tüketicilerin günümüzde küçülen evler ve daralan mutfak alanları nedeni ile tercihi genellikle XL modeller oluyor. Ayrıca enerji verimliliğini önde tutan, akıllı evlere yaraşır Home Connect özellikli akıllı buzdolabı isteyen ya da alternatif raf özellikleri arayan tüketiciler için en ideal model aralığı olarak öne çıkmaktadır.

Siemens XL buzdolabı ölçüleri nedir?

XL buzdolabı modelleri 186cm boyunda, 75cm genişliğinde, 80cm derinliğindedir. Kuplu modeller ise 4cm ilave ile 84cm derinliğindedir.

Siemens XL buzdolabı kaç litre?

Alttan donduruculu XL buzdolabı modelleri 525 litre olmakla birlikte üstten donduruculu XL buzdolabı modelleri 542 litre net hacme sahiptir.

En çok tercih edilen XL buzdolabı modeli hangisi?

En fazla ilgi gören ve en çok satan Siemens XL buzdolabı hiç şüphesiz KG76NAIF0N modelidir. Alttan donduruculu inox renkteki KG76NAIF0N buzdolabının ardından aynı modelin beyaz renk varyasyonu KG76NAWF0N ve hemen hemen benzer rakamlarda üstten donduruculu aynı özelliklerdeki KD76NAIE0N modeli takip etmektedir.

Siemens XL buzdolabı modelleri nelerdir?

XL buzdolapları halihazırda toplamda 9 modelden oluşmaktadır. Siemens XL buzdolabı modellerini alttan donduruculu, üstten donduruculu, renk, ekran ve kulp olarak filtreleyebiliriz,

* KG76APIF0N: Alttan donduruculu, inox, activefog saklama teknolojisi, ekranlı, kulplu
* KG76NAIF0N: Alttan donduruculu, inox, buzmatik, ekranlı, kulplu
* KG76NAWF0N: Alttan donduruculu, beyaz, ekranlı, kulplu
* KG76NVIF0N: Alttan donduruculu, inox, ekransız, kulpsuz
* KG76NVWF0N: Alttan donduruculu, beyaz, ekransız, kulpsuz
* KD76NHID1N: Üstten donduruculu, inox, home-connect özellikli, ekranlı, kulplu, D enerji sınıfı
* KD76NAIE0N: Üstten donduruculu, inox, ekranlı, kulplu, E enerji sınıfı
* KD76NAWF1N: Üstten donduruculu, beyaz, ekranlı, kulplu
* KD76NXWF0N: Üstten donduruculu, beyaz, ekransız, kulpsuz

KG76APIFON buzdolabı modelinin özellikleri

Siemens KG76APIF0N XL buzdolabı iQ700 serisinde 186 boyunda 75cm genişliğinde 84cm derinliğinde alttan donduruculu inox renkte model olup segmentindeki diğer buzdolaplarından ayıran en önemli özelliği sebze çekmecesine nem püskürterek yiyeceklerin 4 kata kadar daha uzun taze kalmasını sağlayan activefog teknolojisine sahip olmasıdır. Aynı zamanda XL buzdolabı grubunun en pahalı ürünü olma özelliğini taşır.

KG76NAIF0N ve KG76NAWF0N buzdolabı modelinin özellikleri

Siemens KG76NAIF0N XL buzdolabı IQ500 serisinde 186 boyunda 75cm genişliğinde 84cm derinliğinde alttan donduruculu inox renkte model olmakla birlikte beyaz renk varyasyonu KG76NAWF0N ile başlıca farklılığı beyaz renk modelde buz yapıcı bulunmamasıdır. 525 litre net hacme sahip her iki modelde de soğutucu ve dondurucu kısımlarının anlık derecelerini gösteren, eco, super ve tatil modları ayarlanabilen LCD kapı ekranı, hyperFresh plus çekmecesi, soğutucu bölmesinden bağımsız olarak -1,0,1 dereceye ayarlanabilen iki adet çekmece, öne çekilebilen kilitli raf mekanizmaları, yükseklikleri ayarlanabilir kapı rafları, tepe ve sağ yan panelden LED aydınlatma, demontesi mümkün mobil kahvaltılık rafı, buzluk kısmında yine demonte edilebilen seperatörlü bigbox kutusu bulunmaktadır.

KG76NVIF0N ve KG76NVWF0N buzdolabı modelinin özellikleri

Siemens KG76NVIF0N XL buzdolabı IQ300 serisinde 186 boyunda 75cm genişliğinde 80cm derinliğinde alttan donduruculu inox renkte ekransız ve kulpsuz model olmakla birlikte 525 litre net hacme sahiptir. hyperFresh plus çekmecesi, soğutucu bölmesinden bağımsız olarak -1,0,1 dereceye ayarlanabilen iki adet çekmece, öne çekilebilen kilitli raf mekanizmaları, yükseklikleri ayarlanabilir kapı rafları, tepeden aydınlatma mevcuttur. Beyaz renk varyasyonu KG76NVWF0N buzdolabı ile aynı özelliklere sahiptir.

KD76NHID1N buzdolabı modelinin özellikleri

Siemens KD76NHID1N XL buzdolabı IQ500 serisinde 186cm boyunda 75cm genişliğinde 84cm derinliğinde üstten donduruculu inox renkte model olup 542 litre net hacme sahiptir. Soğutucu ve dondurucu kısımlarının anlık derecelerini gösteren, eco, super ve tatil modları ayarlanabilen LCD kapı ekranı, hyperFresh plus çekmecesi, soğutucu bölmesinden bağımsız olarak -1,0,1 dereceye ayarlanabilen iki adet çekmece, öne çekilebilen kilitli raf mekanizmaları, yükseklikleri ayarlanabilir kapı rafları, tepe ve sağ yan panelden LED aydınlatma, demontesi mümkün mobil kahvaltılık rafı, dondurucu kısmında buz yapıcı, dondurucu kapısında iki adet raf bulunmaktadır.

Bu modelin en çok öne çıkan iki özelliğinden birisi D enerji sınıfına sahip olup yıllık tüketiminin 222 kwh olması ve home-connect özelliğidir. Buzdolabından anlık bildirimler alıp modlarını ayarlamak çok önemli gözükmese de arıza durumunda uzaktan tespit imkanı sunması oldukça cazip kılmaktadır.

KD76NAIE0N ve KD76NAWF1N buzdolabı modelinin özellikleri

Siemens KD76NAIE0N XL buzdolabı IQ500 serisinde 186cm boyunda 75cm genişliğinde 84cm derinliğinde üstten donduruculu inox renkte model olup 542 litre net hacme sahiptir. Soğutucu ve dondurucu kısımlarının anlık derecelerini gösteren, eco, super ve tatil modları ayarlanabilen LCD kapı ekranı, hyperFresh plus çekmecesi, soğutucu bölmesinden bağımsız olarak -1,0,1 dereceye ayarlanabilen iki adet çekmece, öne çekilebilen kilitli raf mekanizmaları, yükseklikleri ayarlanabilir kapı rafları, tepe ve sağ yan panelden LED aydınlatma, demontesi mümkün mobil kahvaltılık rafı, dondurucu kısmında buz yapıcı, dondurucu kapısında iki adet raf bulunmaktadır.

Bu modelin beyaz varyasyonu KD76NAWF1N modeli ile başlıca farklılığı, inox renk XL modelin E sınıfı olup 278kwh yıllık tüketime sahipken beyaz renk modelin F sınıfı 347kwh yıllık elektrik tüketmesidir.

KD76NXWF0N buzdolabı modelinin özellikleri

Siemens KD76NXWF0N XL buzdolabı IQ500 serisinde 186cm boyunda 75cm genişliğinde 80cm derinliğinde üstten donduruculu beyaz renkte ekranlı ancak kulpsuz modeldir. 542 litre net hacme sahip model LED ekranı, hyperFresh plus çekmecesi, soğutucu bölmesinden bağımsız olarak -1,0,1 dereceye ayarlanabilen iki adet çekmece, öne çekilebilen kilitli raf mekanizmaları, yükseklikleri ayarlanabilir kapı rafları, tepede LED aydınlatma, dondurucu kısmında buz yapıcı, dondurucu kapısında tek raf bulunmaktadır. Aynı zamanda XL buzdolabı serisindeki en uygun maliyetli modeldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir